جالب ترین وبلاگ پارسی

علمی -موفقیت-مثبت اندیشی-اطلاعات عمومی

شب یلدا بر شما خجسته باد...
ساعت ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۳٠   کلمات کلیدی: یلدا

دیر زمانی است که مردمان ایرانی و بسیاری از جوامع دیگر، در آغاز فصل زمستان مراسمی را برپا می‌دارند که در میان اقوام گوناگون، نام‌ها و انگیزه‌های متفاوتی دارد. در ایران و سرزمین‌های هم‌فرهنگ مجاور، از شب آغاز زمستان با نام «شب چله» یا «شب یلدا» نام می‌برند که همزمان با شب انقلاب زمستانی است. به دلیل دقت گاهشماری ایرانی و انطباق کامل آن با تقویم طبیعی، همواره و در همه سال‌ها، انقلاب زمستانی برابر با شامگاه سی‌ام آذرماه و بامداد یکم دی‌ماه است. هر چند امروزه برخی به اشتباه بر این گمانند که مراسم شب چله برای رفع نحوست بلندترین شب سال برگزار می‌شود؛ اما می‌دانیم که در باورهای کهن ایرانی هیچ روز و شبی، نحس و بد یوم شناخته نمی‌شده است. جشن شب چله، همچون بسیاری از آیین‌های ایرانی، ریشه در رویدادی کیهانی دارد. 

در گذشته، آیین‌هایی در این هنگام برگزار می‌شده است که یکی از آنها جشنی شبانه و بیداری تا بامداد و تماشای طلوع خورشید تازه متولد شده، بوده است. جشنی که از لازمه‌های آن، حضور کهنسالان و بزرگان خانواده، به نماد کهنسالی خورشید در پایان پاییز بوده است، و همچنین خوراکی‌های فراوان برای بیداری درازمدت که همچون انار و هندوانه و سنجد، به رنگ سرخ خورشید باشند.


یکی از آیین های شب یلدا در ایران، تفال با دیوان حافظ است. مردم دیوان اشعار لسان الغیب را با نیت بهروزی و شادکامی می گشایند و فال دل خویش را از او طلب می کنند. در برخی دیگر از نقاط ایران نیز شاهنامه خوانی رواج دارد. نقل خاطرات و قصه گویی پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها نیز یکی از مواردی است که یلدا را برای خانواده ایرانی دلپذیرتر می کند. اما همه این ها ترفندهایی است تا خانواده ها گرد یکدیگر جمع شوند و بلندترین شب سال را با شادی و صفا سحر کنند.
در سراسر ایران زمین، جایی را نمی یابید که خوردن هندوانه در شب یلدا جزو آداب و رسوم آن نباشد. در نقاط مختلف ایران، انواع تنقلات و خوراکی ها به تبع محیط و سبک زندگی مردم منطقه مصرف می شود اما هندوانه میوه ای است که هیچ گاه از قلم نمی افتد، زیرا عده زیادی اعتقاد دارند که اگر مقداری هندوانه در شب چله بخورند در سراسر چله بزرگ و کوچک یعنی زمستانی که در پیش دارند سرما و بیماری بر آنها غلبه نخواهد کرد.


 
قوانین جهانی موفقیت توسط برایان تریسی(بخش اول)
ساعت ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢٦   کلمات کلیدی: مثبت اندیشی

 

 

1- قانون علت و معلول
هر چیز به دلیلی رخ می دهد . برای هر علتی معلولی هست ، و برای هر معلولی علت یا علت های بخصوصی وجود دارد ، چه از آنها اطلاع داشته باشید چه نداشته باشید . چیزی به اسم اتفاق وجود ندارد .

2- قانون ذهن
همه ی علت ها و معلول ها ذهنی هستند . افکار شما تبدیل به واقعیت می شوند . افکار شما آفریننده اند . شما تبدیل به همان چیزی می شوید که درباره ی آن بیشتر فکر می کنید .
همیشه درباره ی چیز هایی فکر کنید که واقعا طالب آن هستید و از فکر کردن درباره ی چیزهایی که خواستار آن نیستید اجتناب کنید .

3- قانون عینیت یافتن ذهنیات
دنیای پیرامون شما تجلی فیزیکی دنیای درون شماست . کار اصلی شما در زندگی این است که زندگی مورد علاقه ی خود را در درون خود خلق کنید .
زندگی ایده آل خود را با تمام جزئیات آن مجسم کنید و این تصویر ذهنی را تا زمانی که در دنیای پیرامون شما تحقق پیدا کند حفظ کنید .

4- قانون رابطه ی مستقیم
زندگی بیرون شما بازتاب زندگی درونی شماست . بین طرز فکر و احساسات درونی شما از یک طرف و عملکرد و تجارب بیرونی شما از طرف دیگر رابطه مستقیم وجود دارد .

5- قانون باور
هر چیزی را که عمیقا باور داشته باشید برایتان به واقعیت بدل می شود . شما آنچه را که می بینید باور نمی کنید بلکه آن چیزی را می بینید که قبلا به عنوان یک باور انتخاب کرده اید . پس باید :
- باور های محدود کننده ای را که مانع موفقیت شما هستند شناسایی کنید .
- آنها را از بین ببرید .

6- قانون ارزش ها
نحوه ی عملکرد شما همیشه با زیربنایی ترین ارزش ها و اعتقادات شما هماهنگ است .
آنچه براستی ارزش هایی را که واقعا به آن اعتقاد دارید بیان می کند ادعاهای شما نیست بلکه گفته ها ، اعمال و انتخاب های شما به ویژه در هنگام ناراحتی و عصبانیت است .

7- قانون انگیزه
هر چه می گویید یا انجام می دهید از تمایلات درونی ، خواسته ها و غرایز شما سرچشمه می گیرد . این کار ممکن است بصورت خودآگاه و ناخودآگاه انجام شود.
رمز موفقیت دو چیز است :
- تعیین اهداف و برنامه ریزی برای آنها .
- مشخص کردن انگیزه ها .


 
هفت ویزگی افراد شاد
ساعت ۱۱:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢۳   کلمات کلیدی: زندگی ،مثبت اندیشی

آیا تا به حالا دقت کرده اید بعضی افراد بدون توجه به مسائل و مشکلات , چقدر در سر زندگی و شاد بودن توانا  هستند؟ تحقیقات نشان می دهد این حالت ذاتی یا خدادادی نیست بلکه یک مهارت است که این افراد ان را در خود پرورش داده اند . شما هم اگر بخواهید می توانید این مهارت را کسب کنید و زندگی خود را لبریز از شادی و  نشاط سازید.

اشخاص شاد با زندگی همراهی می کنند.!!!

هر کسی تقدیری در زندگی دارد و این به عهده خودش است که با قسمت خود بجنگد یا با آن همکاری کند اما ایا این حرف به این معنی است که با قسمت خود بجنگند یا با آن همکاری کند. اما ایا این حرف به این معنی است که  فرد باید دراز بکشد و بگذارد زندگی روند خود را طی کند؟

مسلما نه! در عوض می تواند روشی در پیش گیرد که به بهترین وجه ممکن با مسایل مواجه شود و حداکثر تلاش  خود را در این زمینه نشان دهد در ان صورت متوجه راه های جدیدی می شود و با کشف آن ها انرژی تازه ای  کسب می کند . زندگی می خواهد شخص , تقدیر و سر نوشت خود را بفهمد آیا ترجیح نمی دهید به جای جنگ  با زندگی کنار بیایید؟

 

اشخاص شاد فقط مثبت نمی اندیشند بلکه مثبت عمل 

می کنند.


 
اصطاحات روزمره انگلیسی
ساعت ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۸   کلمات کلیدی: زبان

BLOW THE WHISTLE ON SOMEONE
لو دادن. راپرت دادن. رسوا کردن
The gangs in our neighborhood have become intolerable. It is definitely time we blow the whistle on them.


BEND OVER BACKWARDS TO DO SOMETHING
از جان مایه گذاشتن. نهایت سعی خود را کردن
Mom and dad bend over backwards to please us.


HAVE THE WORLD BY THE TAIL
دنیا به کام کسی بودن
With the new car Daddy's bought me, I have the world by the tail!


FEEL LIKE A MILLION DOLLARS
کوک کوک. شنگول
-How are you doing pal?
-I feel like a million bucks!


BURN THE MIDNIGHT OIL


 
تغذیه سالم(مطالب بسیار مفید در مورد تغذیه سالم)
ساعت ۱٢:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٤   کلمات کلیدی: سلامت ،زندگی

کم نخورید؛ خوب بخورید

تغذیه به معنای روند غذا دادن و یا غذا خوردن است. این تعریف شامل تمام مراحلی که یک گیاه و یا حیوان مواد غذایی را جذب و استفاده می کند، می شود.

رژیم غذایی چیست؟

شاید در وهله نخست کلمه رژیم معنای خوردن غذاهایی مثل پنیر و یا کاهو را به ذهن انسان بیاورد، اما در حقیقت کلمه رژیم هر آنچه را که یک فرد می خورد و می نوشد در برمی گیرد. رژیم های غذایی که در آن وعده هایی غذایی بسیار کم و یا حذف کردن غذاهای خاصی را در طولانی مدت توصیه می کند، موثر نخواهد بود. به این ترتیب بدن ما مواد خاصی را از دست می دهد. بنابراین بهتر است دنبال رژیم های غذایی باشید که در طولانی مدت کارا باشد.

یک رژیم غذایی ایده آل رژیمی است که طیف گسترده ای از غذاهای متفاوت با کالری کافی و مواد مغذی برای سلامت انسان را در بر گیرد. مقدار وزن شما به میزان و محتویات چیزهایی که می خورید، بستگی دارد. بنابراین در هنگام برنامه ریزی برای رژیم خود موارد زیر را در نظر بگیرید.

چه میزان کالری برای بدن لازم است(ادامه مطلب را بخوانید)


 
چگونه صبح ها براحتی از خواب بیدار شویم؟
ساعت ۳:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۳   کلمات کلیدی: زندگی ،یادگیری ،مثبت اندیشی

منبع:سایت مردمان

آیا صبح ها به سختی از خواب بیدار می شوید؟ آیا به سختی روز خود را شروع میکنید؟

اگر شما هم جزء یکی از افرادی هستید که بیرون پریدن از رختخواب برایشان کار دشواری به نظر می رسد، تا کنون شده از خودتان بپرسید که دلیلش چیست؟ چرا فقط برای یک دقیقه بیشتر چرت زدن مکرراً روی زنگ ساعت می کوبید و نهایتاً هم باید چهار دست و پا از روی تخت پایین بیایید. آیا دلیل این امر آن است که شما به اندازه ی کافی استراحت نمی کنید و خوابتان به اندازه نیست؟ آیا پیش از رفتن به رختخواب غذاهای سنگین مصرف می کنید؟ آیا به اندازه کافی ورزش نمی کنید؟

شاید هم دلیلش این باشد که شما به اندازه ی کافی "انگیزه" برای زودتر بیدار شدن از رختخواب ندارید. شاید زندگی برایتان آنقدر هیجان انگیز و لذت بخش نیست که بخواهید از خواب بلند شده و روز خود را شروع کنید. برای یک لحظه هم که شده به این موضوع فکر کنید! آیا احساس می کنید که زندگی خسته کننده و بی ثمری را دنبال می کنید؟

اگر زندگی فعلی تان خوشحالتان نمی کند، همین حالا وارد عمل شوید و شرایط خود را تغییر دهید. شما یکبار بیشتر شانس زندگی کردن را ندارید، پس بهتر است از این فرصتی که در اختیارتان قرار گرفته به بهترین نحو استفاده کنید. کارهایی را انجام دهید که از آنها لذت می برید. به این فکر کنید که انجام آن کار چه شور و اشتیاقی را میتواند در وجود شما زنده کند و سپس با این تفکر به انجام آن کار اهتمام ورزید.

اگر بی میلی و تنبلی به شما اجازه نمی دهد که کاری را شروع کنید، و یا صرفاً با کمبود انگیزه ی کافی روبرو هستید، در این قسمت شیوه هایی را به شما معرفی میکنیم تا به واسطه ی آن بتوایند خودتان را در مسیر صحیح دست یابی به خواسته ها و نهایتاً رسیدن به موفقیت قرار دهید

,


 
از دست دادن
ساعت ۳:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٠   کلمات کلیدی:

اگر انسان چیزی را از دست بدهد ؛ نشان می دهد که در ذهن نیمه هوشیار او اعتقاد به از دست دادن وجود دارد . به محض این که انسان این اعتقاد کاذب را از ذهن نیمه هوشیار خود بزداید؛ انچه را که از دست داده به دست می آورد یا هم سنگ و معادل آن را به دست می آورد .

مثلا زنی مداد نقره اش را در تئاتر گم کرد . هرچه جست و جو کرد نتوانست آن را پیدا کند . اما از دست دادن را نفی کرد و به تاکید گفت :«در ذهن الهی از دست دادن وجود ندارد . پس من می توانم آن مداد را از دست بدهم . و همان مداد یا هم سنگ آن را به دست بیاورم »

چند هفته ای گذشت تا این که روزی دوستی که مداد طلای زیبایی را با زنجیر به گردن آویخته بود ؛به او رو کرد و پرسید :«این مداد را می خواهی ؟آن را مغازه ی تیفانی خریده ام و پنجاه دلار برای آن پرداخته ام »

زن که حیران از کار خدا ؛حتی فراموش کرده بود از دوستش تشکر کند ؛گفت :«خدایا ؛به راستی تو خیلی مهربانی . منظورت این است آن مداد نقره در شان من نبود؟»

پس   انسان چیزی را از دست می دهد که یا حق الهی او نباشد ؛ و یا آنقدر که باید و شاید عالی نباشد


 
چگونه یک سخنرانی خوب ارائه کنیم.
ساعت ٢:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٠   کلمات کلیدی: یادگیری

چه در حضور یک نفر و چه در حضور یک جمعیت پنجاه نفره، می‌توان بر ترس و خجالت ناشی از سخنرانی غلبه کرد. سخنرانی مهارتی است که همه می‌توانند با تمرین، آن را بیاموزند.
یک ارتباط چشمی خوب کمک می‌کند تا مخاطب احساس آرامش بیشتری نماید و در توانایی‌هایی کلامی شما نیز اعتماد به وجود می‌آورد.
ارتباط چشمی خود را (پیوسته) حفظ کنید؛ برای این کار باید آنقدر بر متن سخنرانی خود تسلط داشته باشید که فقط هرازگاهی نیاز به نگاه کردن به متن خود پیدا کنید.
- چند چهره صمیمی را، که به مضمون سخنان شما واکنش نشان می‌دهند، در بین حضار پیدا کنید و سخنرانی خود را با تمرکز بر روی آنان انجام دهید. در هر نوبت، ارتباط چشمی خود را چهار تا پنج ثانیه حفظ کنید و سپس به سراغ نفر بعدی بروید.
- صحیح ایستادن نشان دهنده‌ی اعتماد به نفس است. محکم بایستید. حرکات بیش از حد ممکن است


 
12 روش حیرت انگیز برای جذب کردن دیگران
ساعت ٤:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٩   کلمات کلیدی: زندگی ،مثبت اندیشی ،تست روانشناسی

بهاربیست          www.bahar20.sub.ir

 

« مهارت جذب افراد در دنیای امروز یکی از توانایی های مهم است » .

 

فکرش را بکنید که نیرو و انرژی ای داشتید که می توانستید هر کسی را که می خواستید متقاعد به انجام کارهای دلخواهتان می کردید . غیرممکن به نظر می آید ؟ باید بگویم آنقدر ها هم که فکر می کنید سخت نیست برای انجام این کار راههای زیادی وجود دارد که بتوانید به وسیلۀ آنها افراد را وادار به کاری کنید .

آیا تا به حال دربارۀ این راهها فکرکرده اید ؟ در این مقاله می خواهیم راههایی را به شما معرفی کنیم که با استفاده ازآنها می توانید نظر دیگران را تغییر دهید .

 

1- مهربان و صمیمی باشید : برای اینکه روز خوبی داشته باشید لبخند بزنید .

2-  علاقۀ صمیمانه به مردم نشان دهید : اگردلمان می خواهد دوست پیدا کنیم باید با اشتیاق وشور به مردم خوشآمد بگوئیم .

3- نام افراد را حفظ کنید :


 
چند پیشنهاد جهت ارتباط موثر و محبوبیت در بین دیگران:
ساعت ٤:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٩   کلمات کلیدی:

چند پیشنهاد جهت ارتباط موثر و محبوبیت در بین دیگران:

1- یک پیشنهاد تکراری!! شنونده خوبی باشید . شاید بگویید گوش کردن که کاری ندارد, بله گوش کردن ساده

 است اما اگر شنونده فن گوش کردن را نتواند به درستی به کار ببندد , رابطه سالم و موثری پدید نمی آید. برای

 آنکه محبوب دیگران شوید باید حس گوش کردن را یاد بگیرید, تمرین کنید و بسیار به کار ببندید. هماهنگی لازم

 بین اینکه شما ژست بگیرید, توی چشم طرف مقابلتان زل بزنید و مرتبا سرتان را تکان بدهید

اما حواستان پیش معامله خانه تان یا هر چیز دیگری باشد, هر کسی را متوجه این موضوع که شما فن گوش کردن

 را بلد نیستید می کند فن گوش کردن مغایر با خمیازه کشیدن , به ساعت مگاه کردن وتند تند آدامس جویدن

 است.

2- صادق باشید, بدون ابهام و با صراحت و صداقت صحبت کنید. روابطی که این اصل راندارند بی شک قطع

 خواهند شد.

3- همدلی کنید نه همدردی!


 
سخنان زیبااز بزرگان
ساعت ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٦   کلمات کلیدی:

زمانی  به گذشته فکر کن که بخواهی از آن تجربه کسب کنی یا نتیجه بگیری.
 
اگر به گذشته مغرور شوی ، آینده ات رکود می کند.
 
اگر خواستی بزرگ باشی اول کوچک بودن را تجربه کن.      (اندیشه ی هندی)
 
یک ابله تحصیل کرده از یک ابله بی سواد ابله تر است.
 
کسی که به وقت توانستن نخواست، وقت خواستن هم نتوانست.
 
به من بگو با چه کسی دوست هستی تا بگویم چطور آدمی هستی.    (امرسون)

یا درست حرف بزن یا عاقلانه سکوت کن.    
 
کسی که زیادتر از لازم می خرد روزی مجبور می شود لازم هایش را بفروشد. (فرانکلین)
 
انسان یک بار آرزو می کند که لحظات بایستد و آن زمانی است که به عشقش می رسد.
 
انسان در عشق مجازی تحصیل می کند و در عشق حقیقی امتحان می دهد.
 
خداوند کوه های عظیم را پر از چشمه می کند، پس قلب های بزرگ هم پر از اشک هستند.
 
یکی از دلایل کروی بودن زمین این است که هر گاه تصور کردی به آخر خط رسید دوباره اول خط باشی.
 
خطا کردن یک کار انسانی است ولی تکرار خطا یک کار حیوانی است.
 
خوشبختی توپی است که وقتی می غلطد دنبالش می دویم و وقتی می ایستد شوتش می کنیم.       (ویکتور هوگو)
 
وقتی عشق به میان می آید پای عقل می لنگد.    (مترلینگ)
 
نباید زبان انسان از عقلش پیشی گیرد.
 
سخن گفتن نوعی احتیاج است ولی گوش کردن یک هنر است.    (گوته)


 
امضا شناسی ( خیلی جالب و خواندنی)
ساعت ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٥   کلمات کلیدی: علمی ،تست روانشناسی

بهاربیست          www.bahar20.sub.ir

کسانی که به طرف عقربهای ساعت امضاء می‌کنند انسان‌های منطقی هستند

کسانی که بر عکس عقربه‌های ساعت امضاء می‌کنند دیر منطق را قبول می‌کنند و بیشتر غیر منطقی هستند

کسانی که از خطوط عمودی استفاده می‌کنند لجاجت و پافشاری در امور دارند

کسانی که از خطوط افقی استفاده می‌کنند انسان‌های منظّم هستند

کسانی که با فشار امضاء می‌کنند در کودکی سختی کشیده‌اند

کسانی که پیچیده امضاء می‌کنند شکّاک هستند

کسانی که در امضای خود اسم و فامیل می‌نویسند خودشان را در فامیل برتر می‌دانند

کسانی که در امضای خود فامیل می‌نویسند دارای منزلت هستند

کسانی که اسمشان را می‌نویسند و روی اسمشان خط می‌زنند شخصیت خود را نشناخته‌اند

کسانی که به حالت دایره و بیضی امضاء می‌کنند ، کسانی هستند که می‌خواهند به قله برسند

بی شک بیان مطالب افکار مختلف نشانه ی تائید آن نمی باشد

بهاربیست          www.bahar20.sub.ir

 


 
۵ باور‌ موفق‌ترین ‌آدم‌های ‌روی ‌زمین
ساعت ۳:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۳   کلمات کلیدی: زندگی ،مثبت اندیشی

آیا هیچ وقت آدم‌های شاد و موفقی را که به رویاهایشان رسیده‌اند ،‌ دیده‌اید؟ تا حالا دلتان خواسته از آنها بپرسید نظرشان درباره خودشان چیست و اصلا دنیا را چطوری می‌بینند؟ سال‌هاست که درخصوص افراد استثنایی که در تجارت، ورزش و دیگر رشته‌ها موفقند، تحقیق می‌شود. در این سال‌ها بعضی باورهای مهم و اساسی درباره این انسان‌های موفق سالم و شاد به اثبات رسیده است.
اگر شما هم دوست دارید شادتر باشید و زندگی در کنترل خودتان باشد،‌ بهتر است با ما همراه شوید و چند هفته‌ای را با این ۶ باور مهم طی کنید. باروهای ما پنجره‌ای هستند که ما از آن به دنیا نگاه می‌کنیم.
آنها تمام زمینه‌های زندگی‌مان را شکل می‌دهند. اگر تصمیم بگیرید با نظر مثبت به زندگی نگاه کنید، دیدگاه شما خوش‌بینانه و قدرتمند می‌شود و خیلی زود از این طرز برخورد با دنیای اطرافتان بهره می‌برید.


ادامه مطلب را بخوانید: