جالب ترین وبلاگ پارسی

علمی -موفقیت-مثبت اندیشی-اطلاعات عمومی

می توانم شکست بخورم - همه شکست می خورند
ساعت ٤:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۳٠   کلمات کلیدی: مثبت اندیشی ،زندگی

شکست خوردن یکی از واقعیتهای زندگی است . هیچ کس یارای فرار از آن راندارد. مهم این نیست که ما شکست می خوریم ؛مهم این است که چگونه شکست می خوریم . تفاوت میان کسانی که شکست می خورند و آنهایی که موفق میشوند در تعداد دفعات شکستشان نیست مهم این است بعد از شکست چه می کنند؟

از جمله کسانی که قبل از موفقیت بارها شکست خورده اند می توان به آلبرت آنشتاین و توماس ادیسون اشاره کرد . این دو بزرگترین ریاضیدان و بزرگترین مخترع ما هستند . این دو قبل از آن که به موفقیت برسند ؛سالها طعم شکست را چشیدند .

وقتی ادیسون می خواست لامپ روشنایی را اختراع کند بیش از ده هزار ترکیب مختلف را آزمایش کرد و شکست خورد . وقتی کسی از او پرسید چگونه بعد از این همه شکست می تواند به تجربات خود ادامه دهد ؛او گفت که ناکامیهای گذشته را ارزیابی نمی کند . او گفت با هر ناکامی قدمی به موفقیت نز دیک شده است . انسان 99 بار اشتباه می کند تادر نوبت صدم موفق شود . موفقیت باصرف زمان و به کمک عزم و تصمیم و تلاش ادامه دار حاصل می شود و در این میان آنشتاین و ادیسون دو نمونه ی بارزی هستند که می توان به آنها اشاره کرد . هردو این اشخاص نابغه بودند ؛اما دوست نداشتند کسی آنهارا نابغه صدا بزند .ادیسون می گفت :«موفقیت یعنی 1درصد نبوغ و99درصدتلاش»

اگر حاضر باشید شکست را بپذیرید و از آن نکته ای بیاموزید ؛اگر مایل باشید که شکست را یک نعمت بدانید ؛می توانید قدرتمندترین نیروهای موفقیت را در خدمت بگیرید.