جالب ترین وبلاگ پارسی

علمی -موفقیت-مثبت اندیشی-اطلاعات عمومی

شاه کلید رهایی
ساعت ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/٥   کلمات کلیدی: مثبت اندیشی

در اندوه غرق نشو ، فقط نظاره گر باش و از آن لذت ببر . زیرا اندوه ، زیبایی های خاص خود را دارد و یکی از قطب های زندگی ماست .

شادی مانند موج دریا بر سطح آب روان است ، در حالی که اندوه ، همچون اقیانوس عمیق است که با امواج شاد من و تو زینت می یابد . اگر غمگین هستی ، شروع کن به آواز خواندن و رقصیدن و دعا کردن. هر کاری که می توانی دید که به تدریج عنصر پستی که تو می شناسی اش به عنصر برتری که تا امروز درکش نکرده بودی انجام بده، آن وقت خواهی تبدیل خواهد شد. هنگامی که شاه کلید این کار را بیابی ، زندگی به کلی دگرگون خواهد شد . با این کلید می توانی هر دری را بگشایی و آن چیزی جز «نگاه مثبت »تو نیست ؛ نگاهی که آماده معنا بخشیدن به همه چیز و همه کس است .این نگاه توست که معنای خوب و بد را می آفریند ؛
وگرنه جهان و درونیاتش به خودی خود هیچ بار منفی یا مثبتی ندارد.پس نگاه تو می تواند اندوه تو را به جشن تبدیل کند ، تا تو بتوانی از مرگ خود نیز حیاتی دوباره بیافرینی. پس تاوقت هست این هنر را بیاموز و این کلید را پیدا کن نگذار قبل از این که این هنر را فراگیری مرگ تو را برباید . اگر بتوانی ماهیـت اندوه را تغییر دهی ؛ ماهیت مرگ را نیز تغییر خواهی داد .!
اگر بتوانی بدون قید و شرط جشن بگیری و پایکوبی کنی ، هنگامی که مرگ هم به سراغت بیاید می توانی بخندی و جشن بگیری و با شادی به او لبخند بزنی. آن وقت ، این تو هستی که سختی ها و هرچه تلخی است را اسیر قدرت خود کرده ای . این کار را شروع کن ، و با امتحان آن تا ببینی که چیزی برای باختن وجود ندارد.