جالب ترین وبلاگ پارسی

علمی -موفقیت-مثبت اندیشی-اطلاعات عمومی

خواص فوق العاده سير
ساعت ۸:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/۱٠/۱٢   کلمات کلیدی:

سیر یکی از داروهای طبیعی اعجاز آور است . انرا به صورت غذا یا قرص مصرف نمایید. اگر سیر دوست دارید آن را به صورت خام یا پخته ، له یا تکه تکه شده میل نماید. اگر سیر را دوست ندارید و یا از بوی سیر ناراحت می شوید و یا به هردلیل دیگری از سیر تازه خوشتان نمی آید از مکمل سیر استفاده کنید 

اگر خواهان عمری طولانی هستید این گیاه کهن که نزدیک به 5 هزار سال به عنوان یک داروی مقوی و نیرو بخش مورد استفاده قرار گرفته است . سلولهایتان را تغذیه کنید . در حال حاضر علم به دنبال کشف علت این امر می باشد . یک حبه سیر آکنده از حداقل400 نوع ماده شیمیایی و شامل تعداد زیادی آنتی اکسیدان است که سلولها را ار خطرات احتمالی و تمام بدن را محافظت می کند .

سیر چگونه عمل می کند ؟

سیر یک ترکیب پیچیده شیمیایی است و دانشمندان هنوز به این حقیقت که کدام یک از مواد موجود در آن بیشتری اثر را دارد ، پی نبرده اند. اما دریافته اند که مواد شیمیایی موجود در سیر قابلیتهای زیادی دارند . به ظور مثال اثر آنتی بیوتیکی ؛ اثر ضد ویروسی ، کاهش کلسترول ،ضد انعقاد ، کاهش فشار خون ، ضد سرطان ، ضد احتقان ، اثر ضد فساد و شاید محافظت از سلولهای مغز در برابر پیری .

اثرات سیر

پایین آوردنده کلسترول :براساس بازنگری کلی شواهد توسط استفن وارشافسکی از کالج پزشکی نیویورک مصرف روزانه نصف حبه سیر تازه کلسترول بالای 200را با 23 درجه یا در واقع تا 9 درصد پایین می آورد . نتایح حاصل براساس آزمایشاتی که روی قرصهای 900میلی گرمی پودر سیر انجام گرفت به این نتیجه حیرت آور دو حبه سیر یا مواد مکمل آن ممکن است همان قابلیت های داروهای پایین آورنده کلسترول را در کاهش کلسترول به میزان 15 درصد را دارا باشد . پس می توان با مصرف سیر در مدت زمانی بیش از یک ماه ، کلسترول را به نحو مطلوبی پایین آورد . محققان در یک تحلیل آماری شش ماده شیمیایی کاهند کلسترول خون را از سیر جدا کردند که مانند داروهای کاهش دهند کلسترول (مواکور) از تولید کلسترول در کبد جلوگیری می کنند. در آزمایشاتی دیگر مشاهده گردید که سیر سنتز کلسترول را تا 50 درصد متوقف می کند. قویترین ماده آنتی کلسترول سیر ajoene است . این ماده که هم در سیر خام و هم در سیر پخته یافت می شود از لخته شدن خون جلوگیری می کند .

از بین بردن لخته های خونی:

یکی از روشهای اصلی که بدان وسیله سیر یا بیماریهای قلبی به مبارزه می پردازد جلوگیری از ایجاد لخته های خطرناک یا رقیق کردن خون است . سیر از چسبیدن پلاکهای خون به یکدیگر یا به دیواره شریانها که اولین مرحله تشکیل لحته های خونی است ، جلوگیری می کند . سیر همچنین سیستم قیبرینولیتیک لخته ها را تسریع می کند .براساس مطالعات سه حبه سیرخام در روز سرعت این فرآیند را تا بیست درصد افزایش می دهد. به نظر می رسد که سیر پخته خاصیت ضد انعقادی بیشتری دارد. سیر همانگونه که از لخته شدن خون در شریانهای قلب جلوگیری میکند در شریانهای محیطی بدن نیز به مبارزه و لخته شدن خون می پردازد و به این ترتیب افرار را از گرفتگیهای متناوب پا (دردهایی پا که ناشی از مسدود شدن یا تنگ شدن شریانهای پا است ) رهایی می بخشد . این افراد که بطور عادی به دلیل دردهای عضلانی فقط می توانستند مسیر کوتاهی را بپیمایند پس از مصرف پودر سیر قادر بودند بدون توقف 50 یارد بیشتر از افرادی که از قرصهای شیمیایی استفاده می کردند راه بروند ، طبق تحققین آلمانی بهبودی پس از 5 هفته درمان حاصل می گردد.

توقف حمله های قلبی:

حتی پس از ابتلا به بیماریهای قلبی یا حمله قلبی خوردن سیر ممکن است جان افراد را نجات دهد . متخصصان و محققین در زمینه سیر بر این باورند که سیر به انحلال لخته های تشکیل شده در شریانها کمک کرده و تا اندازه ای از آسیب شریانها به وسیله آترواسکلروزیس جلوگیری می کند. ثابت شده است که خوردن سیر بعد از حمله قلبی از حمله قلبی بعدی و مرگ جلوگیری می نماید کسانی روزی دو تا سه حبه سیر تازه یا پخته می خورند بعد از دو سال به اندازه نصف بیمارانی که سیر نمی خورند درد می کشیدند . فایده سیر از سه سال مشخص شد و در خلال این مدت میزان مرگ و میر و درد بیمارانی که سیر مصرف کرده بودند فقط یک سوم کسانی بود که اصلا سیر نخورده بودند