جالب ترین وبلاگ پارسی

علمی -موفقیت-مثبت اندیشی-اطلاعات عمومی

تولید پروتئین خالص از آب پنیر
ساعت ۸:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/۱٠/٢٦   کلمات کلیدی:

به گزارش فودنا یک محقق شهرکردی برای نخستین بار در کشور موفق به تولید پروتئین خالص از آب پنیر به روش بیولوژیکی شد.

معاون پژوهش مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری و مجری این طرح در گفت و گو با ایانا گفت: سلولها و قارچهای آب پنیر در فرآیندی با چهار نوع مخمر همراه با ملاس رشد داده شد و پس از رشد سلول، سانتریفیوژ بر روی آن صورت گرفت و در نتیجه پروتئین تک یاخته‌ای (SCP) تولید شد.

فرشاد زمانی افزود: با استفاده از مخمر کلایورو ماسیس فراژیلس، پروتئین تک‌یاخته‌ای استحصال می‌شود و با استفاده از این نوع فناوری، از هر لیتر آب پنیر 20 گرم پروتئین خالص استحصال و تولید خواهد شد.

 

وی خاطر نشان ساخت: پروتئین تک‌یاخته‌ای (SCP) تولید شده از نظر بیولوژیک ارزش فراوانی دارد و از نظر کیفیت غذایی پروتئین تک‌یاخته‌ای از پروتئین موجود در گوشت و شیر ارزشمند‌تر است.

دکتر زمانی با اشاره به این که در این فرآیند پروتئین به سرعت تشکیل می‌شود و دارای خواص اسید آمینه است،‌ تصریح کرد: مصرف پروتئین حیوانی در کشور از استاندارد جهانی پایین‌تر است و پروتئین تک‌یاخته‌ای می‌تواند بخشی از نیازهای افراد به پروتئین حیوانی را رفع و جبران کند و در کارخانه ­های غذایی و خوراک کودک استفاده شود.

 

وی گفت: وجود آب پنیر در محیط معضلات و مشکلات زیست محیطی دارد که تولید این پروتئین تک‌یاخته‌ای می‌تواند مشکل زیست محیطی آب پنیر را رفع کند.

 

به گفته دکتر زمانی هم اکنون 50 تن آب پنیر در استان چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود و تولید پروتئین تک‌یاخته‌ای پسابهای آب پنیر استان را جمع‌آوری می‌کند.

 

این پژوهشگر اضافه کرد: مراحل تولید آزمایشگاهی این پروتئین در 18 ماه تحقیق و بررسی فشرده و مداوم در مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری برای نخستین بار در ایران تولید شد.