جالب ترین وبلاگ پارسی

علمی -موفقیت-مثبت اندیشی-اطلاعات عمومی

محصولات پروبیوتیک
ساعت ٦:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٧/۸   کلمات کلیدی:

سئوالات مربوط به ماست پروبیوتیک

 

1- منظور از ماست بايو چيست ؟

فرآورده هاي كه مايه بايو به آنها افزوده شده است از سودمندي هاي ويژه اي براي انسان در همه سنين برخوردارند . مايه بايو گونه اي پروبيوتيك است كه هضم و جذب مواد خوراكي درون دستگاه گوارش به كمك آنها انجام مي شود . اين پروبيوتيك هاي سودمند همچنين سيستم ايمني طبيعي بدن را برمي انگيزد تا بهتر بتواند در برابر عوامل بيماري زا مقاومت كند . ويژگي ها و سودمندي هاي پروبيوتيك ها سبب شده است كه خانواده ها در كشورهاي پيشرفته كه به مصرف ماست و شير بايو روي بياورند. بايو ماده اي طبيعي است كه به رشد كودكان ، بزرگسالان ، جوانان و تامين تندرستي آنان كمك مي كند .

 

2- پروبيوتيك ها چه هستند ؟

در سيستم گوارش انسان بيليونها باكتري مفيد زندگي مي كنند كه نقش مهمي را در كارايي سيستم ايمني و هضم و جذب غذا بر عهده دارند . اين باكتري هاي سودمند پروبيوتيك ناميده مي شوند .

 

3- پروبيوتيكها چه كار مي كنند ؟

پروبيوتيكها يك خط دفاعي بر عليه باكتري هاي بيماري زا بوجود مي‌آورند و به ما اجازه مي دهند تا از مواد مغذي كه از خوراك روزانه مان ميگيريم استفاده بيشتري ببريم .

 

4- چرا از ماست بايو استفاده مي كنيم ؟

 ماست بايو يك فرآورده پروبايوتيكي با فرمول ويژه است كه دستگاه گوارش را با باكتري هاي سودمند پوشش مي‌دهد . ماست بايو به حفظ توازن محيط روده كمك مي كند . روند بهبود پس از بيماريها و مصرف آنتي بيوتيكها و بهبود عوارض هرگونه استرس را سرعت مي‌بخشد . مسافرت و تغييرات رژيم غذايي و آب ميتواند اثر تخريبي بر دستگاه گوارش و سيستم ايمني بدن داشته باشد . با استفاده از ماست بايو بهترين شانس براي سازگاري با اين دگرگوني ها را به خودتان مي‌دهيد .

 

5- مصرف پروبيوتيكها چه فوايدي مي‌تواند داشته باشد ؟

مطالعات نشان مي‌دهد كه مصرف پروبيوتيك‌ها از ابتلا به آلرژي‌هاي پوستي و غذايي در اطفال، برخي عفونت‌هاي باكتريايي، زايمان زودرس، بيماري التهابي روده، عفونت‌هاي راجع به مثانه و گوش، خرابي دندان‌ها، اسهال مزمن و اسهال مسافرتي جلوگيري مي‌كنند. حتي معلوم شده اين باكتري‌ها باعث كاهش ميزان كلسترول خون شده و با كاهش مواد سرطان‌زا، از بعضي سرطان‌هاي خاص هم جلوگيري مي‌كنند.

6- منظور از فرآورده هاي پروبيوتيكي چيست ؟

فرآورده‌هاي پروبيوتيكي، حاوي باكتري‌هاي مفيدي هستند كه پس از مصرف، در ناحيه روده ساكن مي‌شوند و اثرات مفيدي در سلامتي انسان برجاي مي‌گذارند.اصطلاح پروبيوتيك كه ريشه لاتين دارد، به معني «براي زندگي» است و سازمان جهاني بهداشت، اين اصطلاح را به « ارگانيسم‌هاي زنده اي » اطلاق مي‌كند كه در صورت مصرف به ميزان لازم، اثرات «سلامت‌زايي» موثري براي ميزبان خود دارند. اين سه اصطلاح را دريابيد: ارگانيسم، زنده و سلامت زايي. پروبيوتيك، به‌عنوان صفت مواد غذايي حاوي اين باكتري‌ها هم به‌كار مي‌رود.

درواقع، پروبيوتيك‌ها به دو صورت مصرف مي‌شوند: به صورت مكمل‌هاي غذايي به شكل پودر، شربت و يا قرص مواد غذايي غني شده با پروبيوتيك‌ها. مثلا اگر در توليد هرگونه فرآورده لبني تخميري همچون ماست، از باكتري‌هاي پروبيوتيكي استفاده شود، محصول حاصل را پروبيوتيك مي‌نامند.

7- كار پروبيوتيك چيست ؟
چندين و چند سال است كه معلوم شده فقدان باكتري‌ها در روده به سلامت آسيب مي‌رساند؛ مثلا حيوانات آزمايشگاهي كه در شرايط بدون باكتري و استريل رشد پيدا مي‌كنند، اكثرا سيستم ايمني تكامل نيافته و روده‌هاي آسيب پذير دارند. همين مساله مي‌تواند براي نوزاد انسان هم مصداق داشته باشد و نوزاد را نسبت به ابتلا به انواع آلرژي‌ها و عفونت‌هاي تهديدكننده زندگي مستعد كند. حتي معلوم شده يكي از بيماري‌هايي كه پروبيوتيك‌ها با آن مقابله مي‌كنند، اگزما در نوزادان است.درواقع مي‌شود گفت پروبيوتيك‌ها، سيستم ايمني بدن را تمرين مي‌دهند تا در برابر باكتري‌هاي بيماري‌زا هم از خودش واكنش خوبي نشان دهد.

به نظر مي‌رسد پروبيوتيك‌ها قادرند جذب مواد آلرژي زاي لبنيات را از طريق روده‌ها كاهش دهند وخود مواد آلرژي زا را هم در روده از بين ببرند. پروبيوتيك‌ها علاوه بر اين قادرند عفونت باكتريايي واژن را كه يكي از علل سقط زودهنگام است، از بين ببرند. عفونت باكتريايي واژن كه اغلب بدون علامت است يا با عفونت قارچي اشتباه مي‌شود، مي‌تواند غشاي اطراف جنين را تخريب كند و باعث زايمان زودرس شود.
 

8- تاريخ پروبيوتيك مربوط به چه زماني است ؟
پيشينه استفاده از پروبيوتيك‌ها به زماني برمي گردد كه يك پزشك روسي به نام «متچنيكف» در سال ۱۹۰۷ ميلادي، فهميد كه خوردن يك نوع ماست تخمير شده از شير، سبب طول عمر و حفظ سلامت روستاييان بلغاري شده است. بيشترين تحقيقات در ايران روي ماست انجام شده و پژوهشگران موفق شده‌اند با افزودن برخي مكمل‌هاي لبني، ويژگي‌هاي نامطلوب ماست پروبيوتيكي را بهبود بخشند.

9- نكات مهم در مورد مصرف پروبيوتيك ها چيست ؟

 1 - اثربخشي پروبيوتيك‌ها تا زماني است كه پروبيوتيك مصرف شود. نمي‌شود گفت يك سال پروبيوتيك بخوريد و خودتان را بيمه كنيد. مصرف اين مواد بايد مداوم باشد.
2 - مكمل‌هاي غذايي به صورت قرص كه در حال حاضر در بازار ايران، بيشتر وارداتي هستند، بايد حتما داراي روكش محافظ باشند تا باكتري‌هاي مفيد، حين عبور از معده، در اسيد معده از بين نروند.

3 - فرآورده‌هاي لبني، بهترين حامل پروبيوتيك‌ها محسوب مي‌شوند. البته هنوز غني‌سازي لبنيات با پروبيوتيك‌ها خيلي رايج نشده.
4 - موز، عسل، مارچوبه، كنگر فرنگي، سير و پياز حاوي موادي هستند كه باعث مي‌شود باكتري‌هاي پروبيوتيك بهتر رشد كنند. البته براي اثر بخشي بايستي مقادير زيادي از آن‌ها مصرف شود.

5 - افرادي كه آنتي بيوتيك مصرف مي‌كنند، دچار اسهال، عفونت مخمري مهبل و يا دچار سوءتغذيه هستند، در اولويت مصرف پروبيوتيك‌ها قرار دارند.
6 - ماده موسوم به استارتر ماست كه اسم علمي‌اش
Lactobacillus bulgaricus است، پروبيوتيك محسوب نمي‌شود. بنابراين نمي‌شود گفت ماست يك ماده پروبيوتيك طبيعي است. اين باور رايج غلطي است كه وجود دارد.